Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Wykonanie dojścia pieszego w rejonie ulic Gościnnej i Sandomierskiej wraz z remontem schodów przy ul. Sandomierskiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO


Zakończyliśmy realizację zadania polegającego na budowie dojść pieszych w rejonie ulic Gościnnej i Sandomierskiej na gdańskiej Oruni. Budowa połączona z remontem schodów umożliwi korzystanie z wału Kanału Raduni osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Do końca czerwca powstały pochylnie zlokalizowane w rejonie ulic Gościnnej i Sandomierskiej na Oruni. Inwestycja została podzielona na dwa zadania. Pierwsze z nich dotyczyło wykonania dojścia pieszego dostosowanego do osób niepełnosprawnych w rejonie ulicy Gościnnej. Drugie z zadań obejmowało budowę pochylni wraz z remontem schodów w rejonie ulicy Sandomierskiej. 

Po zakończeniu inwestycji, osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich czy rodziny z małymi dziećmi bez trudu dotrą z przystanków autobusowych na ścieżkę wzdłuż Kanału Raduni. Dojścia położone są w pobliżu wału, na którym istnieje ścieżka pieszo-rowerowa. Niestety wcześniej można było się na nią dostać jedynie schodami, których pokonanie było trudne dla osób starszych, niepełnosprawnych czy rodzin z wózkami. 

Oprócz pochylni w obu punktach pojawiło się oświetlenie i barierki ułatwiające wejście na wał. W ramach zadania zagospodarowane zostały skarpy w pobliżu pochylni. Niedaleko przejścia przy ul. Gościnnej, pochylnia rozpoczyna się w pobliżu istniejącego przystanku.

Wykonawca: Julia Cygert Przedsiębiorstwo Handlowe Usługowe
Czas realizacji: listopad 2018 - lipiec 2019 
Koszt realizacji: 680 tys. zł

Zadanie jest w trakcie procedury odbiorowej.

DojsciePieszGoscinna 07 19 1

 

Widok przed realizacją zadania

DSC00428

DSC00420

Aktualizacja 28.05.2019 r.

Wykonawca kontynuuje roboty ziemne oraz brukarskie. Część chodników oraz krawężników została ułożona z bruku. Trwają prace przy podłączaniu nowej instalacji zasilającej przyszłe oświetlenie. Wokół części  chodników wyrównano teren i posiano trawę.

DojscieGoscinna 05 19 5

 

 

Aktualizacja 25.04.2019 r.
Trwają prace przy wykonaniu pochylni przy ul. Gościnnej.  Wykonawca przeprowadził roboty ziemne, obecnie trwa wykonywanie podbudowy pod nawierzchnię chodnika. Położono również krawężniki wzdłuż wykonywanego przejścia. W górnej części dojścia rozpoczęto również układanie nawierzchni z kostki.

Dojscia pieszego 04 19 7