Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Gdańsku przy ul. Meteorytowej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 logo rzeczpospolita

Przystąpiliśmy  do realizacji inwestycji w trybie "zaprojektuj i wybuduj" zadania polegającego na budowie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego przy ul. Meteorytowej.

 Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje dwie części. Pierwsza z nich dotyczy dokumentacji projektowej, druga realizację z jednoczesnym pełnieniem nadzoru inwestorskiego.

  1. Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wszelkich decyzji administracyjnych na realizacje zadania
  2. Kompleksową realizację zadania wraz z uzbrojeniem i urządzeniem terenu
  3. Pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji zadania

W ramach budowy powstanie magazyn rzeczy przeznaczonych do ponownego użycia  wraz z częścią socjalno-biurową. Ponadto wybudowane zostaną dwa magazyny odpadów.  Wykonawca wybuduje również drogę dojazdową wraz z parkingiem dla klientów obiektu. Przewidziano także ścieżkę edukacyjną, oświetlenie i zagospodarowanie terenu. Ponadto wykonane zostaną sieci podziemne: sieć wodociągowa, kanalizacja deszczowa, sieć elektroenergetyczna wraz z przyłączami.

Zakończenie robót budowlanych planowane jest na IV kw. 2021 r. 

Zadanie ze środków Funduszy Europejskich współfinansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Warszawie w ramach działania 2.2 Gospodarka Opadami Komunalnymi oś priorytetowa II Ochrona Środowiska , w tym adaptacja do zmian klimatu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko  2014-2020.

Główny serwis Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko: www.pois.gov.pl
Elektroniczny system zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej:http://www.pois.gov.pl/nieprawidlowosci

Mechanizm zgłaszania potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć finansowych w wykorzystaniu środków unijnych:
Informacje szczegółowe: www.cupt.gov.pl
Formularz na stronie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju: www.mrr.gov.pl
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualizacja, 19.08.2021 r.

Podpisano aneks wydłużający termin realizacji do listopada 2021 r.

Aktualizacja, 22.05.2020 r.                                                                                               

 21 maja podpisano umowę na realizację zadania w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Wykonawcą prac jest firma ​REMBUD Krzysztof Paziewski. Koszt inwestycji to ponad 3,6 mln złotych.