Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Koniec prac na ul. Budowlanych. Od piątku kierowcy pojadą w obu kierunkach

W piątek, 29 grudnia pomiędzy godz. 9.30 a 10.00 ulica Budowlanych zostanie udostępniona dla ruchu w obu kierunkach. Ponadto z nowej infrastruktury będą mogli korzystać piesi i rowerzyści.

Ulica Budowlanych została rozbudowana na odcinku od ul. Nowatorów do przystanku PKM Matarnia. Drogę poszerzono na fragmencie liczącym ok. 1,5 km. Od piątku w kierunku przystanku PKM kierowcy będą poruszać się po jednym pasie, natomiast w kierunku Nowatorów udostępnione zostaną dwa pasy jezdni.

Powstał także nowy chodnik z dopuszczeniem ruchu rowerowego. Dodatkowo ulica zyskała nowe oświetlenie, sygnalizację świetlną oraz kanalizację deszczową. Przebudowane zostały też sieci podziemne.

Wykonawcą prac była Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. Koszt prac wyniósł ok. 32 mln zł. Zadanie było realizowane w ramach projektu pn. „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitarnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.