Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zbiorniki retencyjne

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przebudowa zbiornika retencyjnego Subisława przy ul. Pomorskiej.

Logo unijne Osowa 2

 

Trwa realizacja  zadania związanego z budową zbiornika retencyjnego Jaśkowa Dolina.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła zadanie związane z zagospodarowaniem terenu przy trzech zbiornikach retencyjnych: Jasień, Kolorowy i Srebrzysko w Gdańsku oraz doposażeniem placu zabaw przy ul. Michałowskiego o karuzelę dla małych dzieci.

Realizacja projektu pn.: Zagospodarowanie terenu przy trzech zbiornikach retencyjnych Nowiec II, Orłowska II i zbiorniku Nr 8 na Potoku Oliwskim w Gdańsku, miała na celu, stworzenie miejsc dających możliwość aktywnej rekreacji i wypoczynku na powietrzu. Zakres rzeczowy zamówienia obejmował: 

Park Oruński to malowniczo położony park, okolony wzgórzami, położony bezpośrednio nad kanałem Raduni. Dziś to ulubione miejsce rekreacji mieszkańców pobliskich osiedli. Dodatkowo z każdym rokiem ten zabytkowy park nabiera nowego wyrazu i atrakcji dla odwiedzających, a dzięki położeniu na uboczu i mniejszemu zgiełkowi panuje tu dużo spokojniejszy klimat niż w Parku Oliwskim. 
W ramach rewaloryzacji zabytków sztuki ogrodowej i zagospodarowania terenów zieleni w mieście DRMG przeprowadziła zadanie mające na celu wyposażenie przygotowanych w 2014 r. placów zabaw w urządzenia do zabawy i ćwiczeń. 

 

Inwestycja związana z zagospodarowaniem terenu Pasa Nadmorskiego, pomiędzy ulicami Piastowską a Pomorską realizowana była w dwóch etapach. W grudniu 2012 r. tutejsza Dyrekcja zakończyła I etap zadania, polegający na oczyszczeniu terenu oraz wycince drzew i krzewów. II etap inwestycji realizowany był do połowy 2014 roku i obejmował zagospodarowanie oczyszczonego terenu tj. budowę alejek spacerowych i ścieżki rowerowej. Pas Nadmorski zyskał nowe tereny rekreacyjne m.in. plac zabaw, ścieżki zdrowia, stoły do tenisa oraz stoliki szachowe. Zgodnie z projektem wykonawczym część parku zajmują obszary istniejącej naturalnej przyrody. W celu zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu spacerowiczów wykonana została również instalacja oświetleniowa ścieżki rowerowej oraz głównego ciągu pieszego.