Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Regulacja potoków

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Trwa realizacja zadania związanego z budową prawego wału przeciwpowodziowego nad Opływem Motławy wraz z przebudową ul. Zawodzie.

 

UE spojnosci

Realizujemy zadanie związane z odwodnieniem dzielnicy Kokoszki w Gdańsku. Inwestycja została podzielona na trzy zadania:

 

UE spojnosci

Zakończyliśmy realizację zadania związanego z regulacją rowu M-4 na odcinku od rowu M do zbiornika retencyjnego „Rębiechowo" w Gdańsku.

 

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła realizację zadania polegającego na przebudowie rowu R-3 w Gdańsku - dopływ Potoku Oruńskiego w rejonie ul. Warszawskiej i Jabłoniowej.

W związku zagospodarowaniem terenu wzdłuż potoku Jasień (na wysokości ROD im. „Obrońców Wybrzeża”) kolidującym z migracją występującej tam zwierzyny leśnej, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zrealizowała zadanie związane z budową ogrodzenia, dzięki któremu zachowana została ciągłość korytarza ekologicznego. Dotychczasowe ogrodzenie potoku umożliwiało swobodne przejście zwierząt przez ogródki działkowe, narażając teren na zniszczenia i straty materialne. W ramach realizacji zadania zlikwidowane zostało przegrodzenie Potoku Jasień, a w miejscu starego ogrodzenia wykonane zostało systemowe ogrodzenie z paneli stalowych (2030mm). Dzięki temu znajdująca się na tym terenie zwierzyna leśna ma możliwość bezpiecznego przejścia wzdłuż potoku bez narażania działkowców na straty.

W wyniku realizacji zadania uregulowano potok Jasień oraz wybudowano pas techniczny na odcinku od ulicy Kartuskiej do projektowanego zbiornika retencyjnego Jasień. Powstała też budowla stabilizująca poziom zwierciadła wody na Jeziorze Jasień. Poprzez zrealizowaną inwestycję przystosowano koryto potoku do przyjęcia zwiększonych przepływów wynikających z postępującej zabudowy zlewni i zmniejszenia erozji dna i brzegów potoku.