Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Sobieszewo Nadwiślańska – budowa przystani żeglarskiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zakończono realizację zadania związanego z budową przystani żeglarskiej przy ul. Nadwiślańskiej na Wyspie Sobieszewskiej.

 LoGoTyP

Inwestycja kosztowała około 6,5 mln zł, a jej budowa rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Przystań powstała z prefabrykowanych pomostów pływających z trapami zejściowymi, które tworzą zamknięty port w kształcie litery "C”. Plan zakłada cumowanie 73 jednostek.

Przygotowano slip (miejsce wodowania żaglówek) dla jednostek pływających o wymiarach 6x6,5 m. Nabrzeże zostało wyposażone w drabinki wyłazowe, odbojnice, stojaki na koła ratunkowe i postumenty oświetleniowe. Oprócz infrastruktury wodnej na terenie przystani wybudowano także budynek bosmanatu z zapleczem socjalnym, pomieszczeniami technicznymi i salą szkoleń dla około 20 osób. Ponadto przy nabrzeżu pojawiła się m.in. wiata z zabudowanym paleniskiem na grill. Została ona funkcjonalnie połączona z salą szkoleniową, umożliwiając organizowanie wydarzeń żeglarskich z wykorzystaniem przestrzeni wiaty i sali szkoleniowej jednocześnie.

Dodatkowo wybudowano również hangar do przechowywania sprzętu pływającego. Przedsięwzięcie zostało ujęte do realizacji, w ramach programu strategicznego Województwa Pomorskiego pn. „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej”. Ponadto budowa przystani żeglarskiej została współfinansowana ze środków unijnych, w ramach Osi Priorytetowej 8 Konwersja Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla działania nr 8.4. Wsparcie walorów atrakcyjności dziedzictwa przyrodniczego.

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlano – Montażowe „ELZAMBUD” Sp. z o.o.
Termin realizacji: listopad 2020 - lipiec 2021
Koszt inwestycji: ok. 6,5 mln złotych

przystan2

Widok po zakończeniu realizacji:

 

PrzystanJachtowaSobieszewo 23 08 21 38

Aktualizacja, 28.07.2021 r.

Zakończono montaż 3 prefabrykowanych pomostów pływających z trapami zejściowymi. Trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół przytani. Wewnątrz budynku trwają prace malarskie.

PrzystanJachtowaSobieszewo 25 07 21 17

Load More

Aktualizacja, 09.06.2021 r.

Na obu obiektach wykonano dach. Obecnie na jednym z budynków rozpoczynają się prace związane z wykonaniem elewacji. Wykonywane są także wjazdy i dojścia piesze.

 

nad4

Load More

Aktualizacja, 11.05.2021 r.

Trwają prace murarskie na drugim stropie budynku socjalnego. Intensywne prace można także zaobserwować na budowie bosmanatu, gdzie wykonywany jest dach. W czerwcu planowane są roboty przy budowie pontonów.

nad3

Load More

Aktualizacja, 7.05.2021 r.

W poniedziałek, 10 maja w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Nadwiślańskiej. 

Zawężony zostanie odcinek ulicy w kierunku ul. Turystycznej i centrum Wyspy Sobieszewskiej, na wysokości budowy przystani żeglarskiej (okolice posesji nr 43). Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej dwa tygodnie.

Nadwislanska

Aktualizacja, 19.03.2021 r.

Zakończono prace przy wykonywaniu fundamentów. Obecnie trwają prace murarskie przy budowie pierwszego stropu budynku.

nad3

Load More

 Aktualizacja, 25.01.2021 r.

Wykonawcą przystąpił do robót. Wykonano ławy fundamentowe obiektu. W najbliższym czasie prowadzone będą pracy przy wykonaniu izolacji fundamentów.

przy1

Aktualizacja, 10.11.2020 r.

Podpisano umowę na realizację zadania.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe „ELZAMBUD” Sp. z o.o. Koszt inwestycji wyniesie niecałe 6,5 mln złotych.Prace zakończą się latem przyszłego roku.

Aktualizacja, 8.07.2020 r.

Z uwagi na zbyt wysokie oferty przetarg został unieważniony. Ogłoszono nowe postępowanie. Otwarcie ofert zaplanowano na początku sierpnia. Termin zakończenia określono na maj 2021 r.

Aktualizacja, 20.05.2020 r.

20 maja poznaliśmy oferty w przetargu na realizację zadania. Łącznie wpłynęło 9 ofert, z których najniższa opiewa na ok. 6,4 mln złotych. Na realizację zadania zabezpieczono ponad 5,5 mln złotych. Oferty są obecnie analizowane.