Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na wykonanie przebudowy Długiego i Rybackiego Pobrzeża na odcinku od Mostu Zielonego do ujścia Kana

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Długie nabrzeże to nadwodny deptak, ciągnący się wzdłuż zachodniego brzegu Motławy, od Mostu Zielonego do ujścia Kanału Raduni (do Mostu Wapienniczego). Nabrzeże przeznaczone jest także do cumowania niewielkich jednostek pływających białej floty, holowników, jachtów. 
Historycznie długie Pobrzeże powstało z pomostów, które znajdowały się przed każdą bramą wodną i służyły do wyładunku towarów. Z czasem pomosty połączono ze sobą i w ten sposób powstał bulwar, gdzie handlowano rybami, zarówno na drewnianym pomoście jak i z przycumowanych do nabrzeża łodzi. Ulica była niegdyś nazywana Długim Mostem. Po II WŚ, podczas odbudowy deptak został poszerzony i wyłożony betonowymi elementami oraz płytami ze szlifowanego marmuru. Teren ten znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej i archeologicznej. Obecnie z uwagi na zły stan techniczny ścianek szczelnych, konieczna jest przebudowa nabrzeży. 

 

Zadanie zostało podzielone na dwa etapy, którego I etap - opracowanie jednowariantowej koncepcji programowej przebudowy nabrzeży zostanie zakończony do 18.08.2017 r. Planowane zakończenie II etapu - opracowanie dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego do 28.09.2018 r.Planowane prace obejmą teren:
a) wzdłuż ul. Długie Pobrzeże - od Mostu Zielonego do ul. Straganiarskiej;
b) nabrzeże Straganiarska - Wartka obejmujące:
- ul. Rybackie Pobrzeże, od ul. Straganiarskiej do Baszty Łabędź;
- odcinek od Baszty Łabędź do mostu Wapienniczego (rejon ul. Wartkiej) ku ujściu Kanału Raduni (z wyłączeniem zakresu kładki na Ołowiankę).
Aktualizacja 20.03.2017 r.

17 marca została podpisana umowa na opracowanie jednowariantowej koncepcji programowej a następnie wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej z firmą TRACTBEL ENGINEERING z Katowic. Wybrany Wykonawca na realizację zadania będzie miał czas do końca września 2018 r.Aktualizacja 21.02.2017 r.

10 lutego DRMG ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy dla opracowania jednowariantowej koncepcji przebudowy nabrzeży. Oferty złożyło pięciu wykonawców. Obecnie trwa procedura wyboru wykonawcy zadania.