Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Biegnij, wyskocz oraz rzuć! W zdrowym ciele zdrowy duch!

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

W Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 12 przy ul. Burzyńskiego w Gdańsku, w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, powstała nowoczesna i nowatorska baza dla miłośników sportów takich jak bieganie, parkourm, streetworkout, gimnastyka, akrobatyka.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zrealizowała zadanie obejmujące budowę trzy-torowej bieżni ze skocznią w dal oraz innowacyjnego obiektu sportowo rekreacyjnego, składającego się ze stalowych drążków i poręczy, a także różnej wysokości przeszkód. Inicjatywa zagospodarowania tego terenu jest odpowiedzią na potrzeby osób aktywnych ruchowo, a projektowane obiekty umiejętnie łączącą ze sobą cechy siłowni, placu zabaw oraz innych sportów miejskich. Dzięki realizacji inwestycji mieszkańcy mają możliwość skorzystania z nowoczesnej i urozmaiconej formy rekreacji.Projekt podzielony był na dwie części:


CZĘŚĆ Nr: 1

Etap A obiekt sportowo - rekreacyjny.
Zakres rzeczowy robót obejmował dostawę i montaż urządzeń do ćwiczeń, wykonanie nawierzchni z kory drzewnej oraz trawy, a także wyposażenie terenu w elementy małej architektury. 

Wykonawca robót: 1 Move z Gdańska
Czas realizacji: 04.08.2015 r. - 30.09.2015r.
Koszt realizacji: 98 180 zł.


CZĘŚĆ Nr: 2 
Etap B bieżnia sportowa.

Zakres rzeczowy robót obejmował budowę 3 torowej 300 m bieżni okólnej, z odcinkiem prostym 4 torowym do biegu na 100m, skocznię do skoku oraz przebudowę istniejącego oświetlenia.

Wykonawca robót: ELSIK Sp. z o.o., z Lnisk koło Żukowa
Czas realizacji: 09.07.2015 r. - 18.09.2015 r.
Koszt realizacji: 320 000 zł.