Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Siłownia na świeżym powietrzu w Parku Św. Barbary (Długie Ogrody – Śródmieście)

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Zwycięski projekt z edycji 2016 r. zakładał dalsze zagospodarowanie Parku Św. Barbary przy ul. Krowoderskiej i Św. Barbary w Gdańsku o zewnętrzną siłownię. Niezbędny do tego celu był zakup sprzętu oraz jego montaż. Dzięki inwestycji poszerzona została oferta rekreacyjno sportowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych zamieszkałych w dzielnicy Śródmieście. Miejsce to służy integracji mieszkańców, dla których ruch na świeżym powietrzu jest ważnym elementem aktywnie spędzonego dnia. Dzięki wykonanym pracą w ramach edycji BO 2015 na tym terenie, powstał plac zabaw i boisko, teren ten umożliwił wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu osób dorosłych i seniorów wraz z dziećmi. Z wykonanej w 2016 r. siłowni mogą również korzystać uczniowie z pobliskich szkół. Dzięki realizacji w dzielnicy Śródmieście powstało miejsce, gdzie w sposób atrakcyjny można zadbać o kondycję fizyczną równocześnie spędzając czas wolny z dziećmi.Wykonawca dokumentacji projektowej:Diogenes Studio Sp z o.o. z Gdańska
Koszt wykonania projektów: 7 380 zł
Termin wykonania dokumentacji projektowej: marzec - czerwiec 2016 r.
Wykonawca robót: Klub Sportowy Movement z Gdańska
Termin realizacji robót: listopad - grudzień 2016 r.
Koszt realizacji robót: 52 607 zł
Całkowity koszt zadania: 59 987 zł

Stan na dzień: 06.12.2016 r.

16 listopada podpisana została umowa na realizację przedmiotowego zadania z firmą KLUB SPORTOWY "Movement" z Gdańska. Planowany termin zakończenia realizacji to 17 grudnia 2016 r.

Stan na dzień: 10.11.2016 r. 

Trwa procedura udzielenia zamówienia publicznego na wykonanie siłowni zewnętrznej, w której skład wchodzi siedem podwójnych urządzeń do ćwiczeń, elementy małej architektury oraz nawierzchnie bezpieczne pod urządzeniami. W najbliższych dniach podpisana zostanie umowa na wykonanie zadania, a roboty potrwają do 17 grudnia. 

Zamówienie obejmuje następujące urządzenia:

- wyciąg górny i wyciąganie siedząc;
- koła tai chi;
- biegacz i orbitek;
- drabinka i podciąg nóg;
- twister i wahadło;
- prasa nożna i wioślarz;
- ławka i prostownik pleców.

Stan na dzień: 15.03.2016 r.

11 marca 2016 r. podpisana została umowa na wykonanie dokumentacji projektowej z firmą Diogenes Studio Sp. z o.o. z Gdańska. Wybrany wykonawca na opracowanie projektu ma czas do 10 czerwca br.