Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa pomostu na potrzeby sportu i turystyki kajakowej oraz sportów wędkarskich.

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Celem projektu była budowa pływającego pomostu wraz z trapem zejściowym, na Motławie wzdłuż ul. Kamienna Grobla. Pomost o wymiarach 6,2 x 2,3 powstanie w miejscu istniejącego tarasu widokowego i będzie obiektem sezonowym – demontowanym na zimę, zostanie wykonany z czterech gotowych połączonych ze sobą, polietylenowych elementów oraz trapu wejściowego.

Dodatkowo pomost ma być wyposażony w drabinkę ratunkową, stojak na sprzęt ratunkowy, knagi cumownicze.Inwestycja umożliwia wodowanie jednostek pływających, w szczególności kajaków sportowych i turystycznych oraz innych małych jednostek pływających po Motławie. Realizacja projektu jest wsparciem dla młodych kajakarzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Motława Gdańsk przy SP 65 przy ul. Śluza 6. Ułatwia ona dzieciom i młodzieży wodowanie oraz korzystanie z klubowego sprzętu. Pomost został zaprojektowany w sposób umożliwiający korzystanie z niego osobom niepełnosprawnym.


Prace objęły wykonanie prac przygotowawczych i pomiarowych, wykonanie inwentaryzacji fotograficznej obszaru przedsięwzięcia, wycięcie istniejącej barierki metalowej do wejścia na trap i zamontowanie tam 2 łańcuchów z karabińczykami, jak również montaż pomostu pływającego do nabrzeża przez jego zakotwienie za pomocą stalowych prętów, poruszających się w prowadnicach wraz z wyposażeniem oraz montaż trapu zejściowego.

Wykonawca inwestycji: ELPLAST Sp. z o.o. z Jastrzębia Zdroju
Czas realizacji: wrzesień-październik 2017
Koszt realizacji ok. 36 tys. zł