Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zagospodarowanie terenu „Okazała Strzyża” w Gdańsku

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Zakończyliśmy realizację zadania z Budżetu Obywatelskiego polegającego na zagospodarowaniu terenu "Okazała Strzyża" w Gdańsku, przy ul. Wita Stwosza.

Na miejscu pojawiły się ścieżki i chodniki. Nie zabrakło także nowych ławek i koszy na śmieci. W ramach zadania powstał ogrodzony plac zabaw, na którym przewidziano m.in. huśtawki, trampolinę i piaskownicę. Teren wokół placu został uporządkowany. Projekt przewidywał również nasadzenia roślinności i utworzenie tunelu oraz altany z wierzb, a także stworzenie labiryntu z krzewów.

Rozpoczęcie realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego 2017 przeciągnęło się w czasie w związku z koniecznością zmian w Miejskim Planie Zagospodarowania Przestrzennego, które Rada Miasta Gdańska uchwaliła ostatecznie w marcu 2018 r. Dodatkowe opóźnienie wyniknęło w związku z trudnościami ze znalezieniem wykonawcy. Przetargi ogłoszone w sierpniu 2018 r. i październiku 2018 r. zostały unieważnione, gdyż złożone oferty znacząco przekraczały zakładany budżet. Udało się rozsrzygnąć kolejny przetarg, w styczniu 2019 r.

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Niweleta" Adam Linko
Termin realizacji:
marzec - wrzesień 2019 r.
Koszt inwestycji:
849 tys. zł

Widok po zakończeniu zadania:
DJI 0914
Aktualizacja 04.09.2019 r.
Zakończono prace przy realizacji zadania. Trwają procedury odbiorowe.

Strzyza 09 19 4


Aktualizacja 06.08.2019 r.
Ułożono nawierzchnię placu zabaw oraz zamontowano urządzenia zabawowe. Utworzono również tunel i altanę z wierzb oraz wykonano dekoracyjne kopce z kamieni. Trwają prace wykończeniowe.

ParkStryza 07 19 12


Aktualizacja 26.06.2019 r
Ustawiono ławki i kosze na śmieci. Kontynuowane są prace przy nawierzchni placu zabaw, rozpoczęto również montaż jego ogrodzenia.

ParkStrzyza 06 19 14

Aktualizacja 30.05.2019 r.
Ułożono nawierzchnię żwirowo-żywiczną chodników labiryntu i wokół placu zabaw. Rozpoczęto prace przy układaniu nawierzchni placu zabaw. Wykonano nasadzenia krzewów wewnątrz labiryntu, rozpoczęto również nasadzenia zieleni w pozostałej części terenu.

ParkStrzyza 05 19 3
Aktualizacja 25.04.2019 r.
Trwają prace przy budowie chodników, układana jest podbudowa pod ich przyszłą nawierzchnię. Wykonawca ułożył również krawężniki. Rozpoczęto usypywanie kopca z głazów, który znajdzie się w centrum labiryntu z krzewów.

Park Strzyza 04 19 12

Aktualizacja 04.04.2019 r.
Zostały rozpoczęte prace przy zagospodarowaniu terenu. Wykonawca uporządkował dziko rosnącą roślinność i przygotował teren do dalszych prac. Rozpoczęto również budowę ścieżek i chodników oraz prace przy budowie placu zabaw. ParkStrzyza 04 19 5

Aktualizacja 08.03.2019 r.

8 marca podpisano umowę na realizację zadania związanego z zagospodarowaniem terenu "Okazała Strzyża". Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Niweleta" Adam Linko. Koszt inwestycji to 849 tys. złotych. Termin realizacji to 7 miesięcy od daty podpisania umowy.