Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa oświetlenia wokół zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 1 i 2 oraz budowa ciągu pieszego łączącego ul. Jaworzniaków ze zbiornikiem Świętokrzyska 2...

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zakończyliśmy realizację zadań związanych z budową oświetlenia wokół zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 1 i 2 w Gdańsku oraz budową ciągu pieszego łączącego ul. Jaworzniaków w Gdańsku ze zbiornikiem Świętokrzyska 2 oraz ścieżki biegowej od zbiornika Świętokrzyska 2 do ul. Dulin'a wraz z oświetleniem całej trasy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017.

 

1. Budowa oświetlenia wokół zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 1 i 2 w Gdańsku

2. Budowa ciągu pieszego łączącego ul. Jaworzniaków w Gdańsku ze zbiornikiem Świętokrzyska 2 oraz ścieżki biegowej od zbiornika Świętokrzyska 2 do ul. Dulin’a wraz z oświetleniem całej trasy” w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017

W ramach pierwszego zadania oświetlone zostały trasy wokół zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 1 i 2 oraz ścieżka biegowa w kierunku ul. A. Dulin’a o długości około 3,7 km.

Natomiast druga inwestycja obejmowała m.in.: wykonanie oświetlenia wraz z budową ścieżki biegowej od zbiornika Świętokrzyska 2 do ul. Dulin’a (dł. ok. 128 mb). W ramach zadania powstał również chodnik (dł. ok. 118 m) oraz łącznik (dł. ok.12 m) od ul. Jaworzniaków do zbiornika Świętokrzyska 2. Oprócz tego na terenie pojawiły się nowe ławki i kosze na śmieci.

Wykonawca: P&K LED Piotr Sobór
Termin realizacji: wrzesień 2018
Koszt inwestycji: ok. 750 tys. zł

Mapa poglądowa dotycząca pierwszego zadania


 Widok przed rozpoczęciem realizacji pierwszego zadania


Widok po zakończeniu realizacji zadania 

DSC07279

Aktualizacja 04.10.2018 r.

Zakończony został drugi etap polegający na wybudowaniu chodnika od ul. Jaworzniaków do zbiornika Świętokrzyska 2 wraz z oświetleniem, ustawieniem ławek oraz koszy na śmieci. Aktualnie w trakcie realizacji jest pierwszy etap zadania.

 
Aktualizacja 20.07.2018 r.

18 maja br. podpisana została umowa na realizację przedmiotowego zadania z firmą P&K LED Piotr Sobór z Łodzi. Na realizację zadania wykonawca ma czas do września 2018 r.
Aktualnie wykonawca oczekuje na dostawę zamówionych materiałów. Jeżeli wszystko przebiegać będzie zgodnie z założeniami prace powinny rozpocząć się w sierpniu br.