Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Strefa wypoczynku przy Parku Jordanowskim w ramach BO 2018

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Zakończyliśmy realizację  zadania związanego z budową placu zabaw dla dzieci przy Parku Jordanowskim w Nowym Porcie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Zadanie ze względu na lokalizację na terenie pocmentarnym nie mogło zostać zrealizowane w formie założonej we wniosku do Budżetu Obywatelskiego, gdzie zaproponowano stworzenie w tym miejscu placu zabaw. Kompromisowym rozwiązaniem uwzględniającym charakter miejsca było  stworzenie strefy spokojnego wypoczynku.

Po wykonaniu zaktualizowanej dokumentacji projektowej wykonano:

- usunięcie zniszczonych elementów małej architektury,
- umiejscowienie gier terenowych,
- montaż tablic edukacyjnych,
- montaż stołów do gry w szachy,
- montaż ławek i koszy na śmieci,
- montaż tablicy informacyjnej,
- wymianę piaskownicy,
- wykonanie ścieżek o nawierzchni gliniasto-żwirowej,
- założenie trawników,
- nasadzenia zieleni.

Wykonawca: Niweleta Adam Linko
Termin realizacji: maj - sierpień 2020 r.
Koszt inwestycji: ok. 108 tys. zł

Widok przed realizacją zadania

  ParkNopwyPort 4

Widok po zakończeniu realizacji zadania:

jord3

Aktualizacja, 5.06.2020 r.

Wykonawca przystąpił do prac w Parku Jordanowskim. Obecnie wytyczono ścieżki dla pieszych, które będą utwardzone.

Park Jordanowski 2

Aktualizacja, 11.05.2020 r.

Umowa na realizację zadania została podpisana z firmą P.W. Niweleta Adam Linko. Koszt inwestycji to ponad 108 tys. złotych. Prace zakończą się w sierpniu 2020 r.

Aktualizacja 11.09.2019 r.
Zadanie „Plac zabaw dla dzieci przy Parku Jordanowskim w Nowym Porcie” w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 ze względu na lokalizację na terenie pocmentarnym nie będzie mogło zostać zrealizowane w założonej formie. Kompromisowym rozwiązaniem uwzględniającym charakter miejsca jest stworzenie strefy spokojnego wypoczynku (ławki, kosze na śmieci, stojak rowerowy, tablice edukacyjne dla dzieci). Nad strefą trwają obecnie prace koncepcyjno-projektowe, zaś jej realizacja planowana jest na 2020 rok.

Aktualizacja 12.04.2018 r.
6 kwietnia podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla powyższego zadania z firmą LANDAR PROJECTS Sp.zo.o. Na opracowanie dokumentacji wykonawca ma czas do lipca 2018 r.