Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Modernizacja chodników na terenie osiedla Niedźwiednik w ramach BO 2018

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Zakończyliśmy realizację zadania polegającego na modernizacji i budowie chodników na terenie osiedla Niedźwiednik w ramach BO 2018.

W poprzednich edycjach zostały zmodernizowane niektóre chodniki w dzielnicy Brętowo. W najnowszej edycji przegłosowano wniosek zakładający modernizację i budowę ok. 850 mb chodników o różnej szerokości:
- modernizację chodników po obu stronach ul. Niedźwiednik, na odcinku pomiędzy ulicami Góralską i Słowackiego,
- modernizację chodnika po wschodniej stronie ul. Góralskiej od schodów,
- położenie nowych chodników na wydeptanych przez pieszych dwóch "terenowych" skrótach w okolicy przystanku przy ul. Góralskiej, w okolicy Poczty Polskiej.

Wykonawca: JULITA CYGERT Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe
Koszt realizacji: 535 tysięcy złotych
Czas realizacji: sierpień 2018 r. - czerwiec 2019 r.

W 2017 roku zmodernizowano część chodników na osiedlu Niedźwiednik


Widok po zakończeniu zadania:

Chodnik Niedzwiednik 06 19 9

Aktualizacja 10.05.2019 r.
Wykonawca usunął starą nawierzchnię chodnika po wschodniej stronie ul. Góralskiej na odcinku do ulicy Podkarpackiej.  Po wykonaniu prac ziemnych wykonano podbudowę pod warstwę ścieralną oraz ułożono nową nawierzchnię z kostki betonowej wraz z krawężnikami. Przy ulicy Niedźwiednik Wykonawca zdemontował starą nawierzchnię chodnika po obu stronach ulicy. Po zachodniej stronie wykonano podbudowę, a następnie ułożono nawierzchnię z kostki betonowej. Po wschodniej stronie ulicy trwają prace przy wykonaniu podbudowy pod warstwę ścieralną.

Goralska 09 05 19 1Aktualizacja 05.03.2019 r.
Umowa na realizację przedmiotowego zadania została podpisana  z firmą JULITA CYGERT PHU. Na realizację zadania wykonawca ma czas do czerwca 2019 r. Koszt modernizacji chodników to ok. 530 tys zł.

W środę 06.03.2019 r. rozpoczynamy prace na ul. Góralskiej,  od ul. Niedżwiednik w kierunku ul. Słowackiego do wysokości ul. Leśna Góra. Ruch pieszych pieszych po tej części chodnika będzie niemożliwy. Przejście będzie wyznaczone drugą stroną ulicy. Ten etap prac potrwa ok 3 tyg.