Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Bezpieczeństwo w drodze - samoobsługowa stacja naprawy rowerów we Wrzeszczu Dolnym w ramach BO 2018

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Zakończyliśmy realizację zadania polegającego na budowie samoobsługowej stacji naprawy rowerów w dzielnicy Dolny Wrzeszcz, w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok.


Samoobsługowe stacje napraw wyposażone w pompkę oraz zestaw kluczy pomagają w dokonaniu podstawowych czynności naprawczych w przypadku nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Stacja naprawy rowerów przyczyni się do eliminacji problemów każdego rowerzysty, jakim są poprzebijane dętki i brak możliwości dalszego podróżowania jednośladem. Korzystne jest także umiejscowienie stacji w pobliżu ciągu rowerowego, który jest intensywnie uczęszczany cały rok. Na miejscu można m.in. napompować koło, dokręcić błotniki, wyregulować hamulce. Stacja posłuży także wózkom dziecięcym oraz inwalidzkim. 

Stacja została umieszczona obok skrzyżowania ulicy Kościuszki i alei gen. Hallera.

Wykonawca: Erfit Karolina Lademann
Koszt realizacji: 3,3 tys. zł
Czas realizacji: styczeń - maj 2019 r.

Widok przed rozpoczęciem realizacji zadania

StacjaRowHallera 04 19 5


Widok po zakończeniu realizacji zadania

StacjaRowerowa 05 19 6

Aktualizacja 08.04.2019 r.
Przeprowadzono postępowanie w celu wyboru wykonawcy zadania. Swoje oferty złozyło 4 wykonawców. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma NOWIGO Bartosz Lademann, z którą 15 stycznia 2019 r. podpisano umowę na realizację zadania. Koszt realizacji zadania: 3300 zł brutto. Wykonawca zobowiązał się do wykonania prac do połowy kwietnia 2019 r.