Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - 5 linariów w 5 gdańskich dzielnicach: na Przymorzu, Zaspie, Morenie, Osowie i Kokoszkach

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Przygotowujemy się do odbioru zadania z BO 2018 związanego z wykonaniem 5 linariów w 5 gdańskich dzielnicach: na Przymorzu, Zaspie, Pieckach-Migowo, Osowie i Kokoszkach. Linaria stanowią doskonałą atrakcję dla starszych dzieci.

Piramidy linowe - czyli tzw. linaria znajdują się już w kilku miejscach Gdańska, m.in. na placu zabaw w Parku Oruńskim. Zwycięski wniosek z głosowania na BO 2018 zakłada powstanie kolejnych 5 takich linariów w 5 dzielnicach miasta:

- Przymorze - w Parku Prezydenta Ronalda Reagana (u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Dąbrowszczaków),
- Zaspa - na terenie Parku im. Jana Pawła II (między al. Rzeczypospolitej i al. Jana Pawła II),
- Piecki-Migowo - na terenie rekreacyjnym przy ul. Wyrobka,
- Osowa - na terenie rekreacyjnym przy ul. Bliźniąt,
- Kokoszki - na terenie powstającego parku w Kiełpinie Górnym (przy ul. Goplańskiej).

Termin realizacji: styczeń - kwiecień 2019 r.
Koszt łączny: 461 tysięcy złotych (dodatkowo linarium przy ul. Wyrobka zrealizowano w ramach inwestycji w tamtejszy plac zabaw na kwotę ponad 174 tysięcy złotych)
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Niweleta" Adam Linko (linarium przy ul. Wyrobka - Zakład Budowlany Rafał Lehmann)

Piecki Migowo, ul. Wyrobka i Czecha

Wyrobka 03 19 7

Zaspa, Park Jana Pawła II

JanaPawla 03 3

Przymorze, Park Reagana

ParkRegana 04 19 2

Kokoszki, ul. Goplańska

20190403 121500

Osowa, ul. Bliźniąt

5LinOsowa 1

Aktualizacja, 18.01.2019 r.

11 stycznia 2019 roku podpisano umowę na realizację dwóch części: w Parku Reagana i w Parku Jana Pawła II.  Koszt inwestycji to 223 539,49 zł. Termin realizacji prac w dwóch punktach to lipiec 2019 r.

Podpisano także umowę na wybudowanie dwóch części na terenie rekreacyjnym przy ul. Bliźniąt i  przy ul. Goplańskiej. Obiekty zostaną wybudowane do lipca 2019 roku. Koszt prac to ponad 237 tyz. złotych.

Wykonawcą wszystkich obiektów jest firma Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Niweleta” Adam Linko.