Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Siłownia do treningu ulicznego i kalisteniki u zbiegu ulic Kamieńskiego i Paganiniego w ramach BO 2018

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 
Zakończyliśmy realizację zadania polegającego na budowie siłowni do treningu ulicznego i kalisteniki u zbiegu ulic Kamieńskiego i Paganiniego w ramach BO 2018.

Zadanie obejmowało budowę siłowni do treningu ulicznego dedykowanej nieco sprawniejszym fizycznie i siłowo osobom, które są w stanie ćwiczyć z wagą swojego ciała. Realizacja tego projektu przyczyniła się do większego uatrakcyjnienia i zróżnicowania aktywności fizycznych mieszkańców.

Zaprojektowana siłownia (street workout) zlokalizowana została na terenie zielonym, w rejonie ulic Kamieńskiego i Paganiniego. Wokół terenu znajdują się budynki mieszkalne wielorodzinne wraz z komunikacją pieszą i samochodową. Teren jest ogólnodostępny, nieogrodzony. Teren zielony dzieli się na dwie części przedzielone chodnikiem: północną (na której znajduje się teren inwestycji) oraz południową.

W ramach przedmiotu zamówienia powstała siłownia typu street workout; w tym elementy małej architektury (ławki, kosze, tablica informacyjna);  nawierzchnia bezpieczna; zagospodarowanie terenu zielenią.

Zakres rzeczowy zamówienia obejmował m.in.:

  • prace ziemne,
  • prace demontażowe,
  • dostawę wraz z montażem urządzeń siłowni typu street workout,
  • dostawę wraz z montażem elementów małej architektury,
  • wykonanie nawierzchni,
  • wykonanie tablicy informacyjnej.

Wykonawca: WT Bonsai sp. z o.o.
Koszt realizacji: ok. 387 tysięcy złotych (razem z zadaniem dotyczącym placu zabaw realizowanego obok)
Czas realizacji: grudzień 2018 r. - czerwiec 2019 r.


Lokalizacja planowanej inwestycji

Widok po zakończeniu zadania:

paganiniego 06 19 1

Aktualizacja 30.04.2019 r.
Trwają prace przy realizacji zadania. Zostały już zamontowane urządzenia siłowni zewnętrznej. Wykonano także nawierzchnię żwirową strefy "street workout" oraz ułożono krawężniki wydzielające strefę od reszty placu, jak również wykonano nawierzchnię z kostki betonowej w strefie dojścia do urządzeń.

Silownia Suchanino04 19 8Aktualizacja 22.02.2019 r.
W postępowaniu przetargowym o realizację zadania ubiegało się 4 wykonawców. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma WT Bonsai Sp. z o.o. Zgodnie z podpisaną 14 grudnia umową, wybrany w postępowaniu wykonawca na realizację zadania ma czas do polowy czerwca 2019 r.