Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Vistula II - zagospodarowanie nabrzeża Martwej Wisły i Parku Zdrojowego w ramach BO 2019

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Podpisaliśmy umowę na realizację zadania: "Vistula II" - zagospodarowanie nabrzeża Martwej Wisły i Parku Zdrojowego na Wyspie Sobieszewskiej w formule "zaprojektuj i wybuduj".

Kontynuacja zagospodarowania nabrzeża Martwej Wisły od mostu do ul. Kolonijnej oraz rewitalizacja przestrzeni publicznej w miejscu Parku Zdrojowego. Projekt stanowi kontynuację projektu z edycji 2018. Aktualny plan zagospodarowania przewiduje utworzenie przestrzeni publicznej od nabrzeża Martwej Wisły poprzez tereny byłego Parku Zdrojowego, do działek położonych po obydwu stronach ul. Radosnej w celu utworzenia bulwaru i miejsca wypoczynku. Projekt zakłada przeprowadzenie prac ziemnych, nowych nasadzeń oraz ustawienie latarni, ławek i koszy na śmieci na terenie byłego Parku Zdrojowego. Przygotowany ciąg pieszy wraz z parkiem poprawią estetykę, bezpieczeństwo i wizerunek Wyspy oraz staną się naturalnym przedłużeniem rewitalizowanego nabrzeża usytuowanego po lewej stronie mostu. Trakt spacerowy stanie się deptakiem oraz miejscem rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców i turystów, a przede wszystkim odciąży przelotową ul. Turystyczną.

Inwestycja będzie prowadzona w formule "zaprojektuj i wybuduj".

Termin realizacji: III kwartał 2021 r.

Vistula II 

Aktualizacja, 18.11.2021 r.

Trwa pozyskiwanie decyzji administracyjnej niezbędnej do rozpoczęcia prac budowlanych w oparciu o opracowaną dokumentację. Rozpoczęcie robót planowane jest w najbliższych tygodniach.

Aktualizacja, 26.02.2021 r.

Umowę na realizację zadania w formule "zaprojektuj i wybuduj" podpisano z firmą "MIZAN" Sławomir Ossowski . Koszt inwestycji wyniesie niecałe 102 tys. złotych. Prace projektowe potrwają do maja 2021, a budowlane do końca lipca 2021 r.

Aktualizacja, 12.02.2021 r.

Ogłoszono postępowanie przetargowe na realizację zadania w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Prace zakończą się w lipcu 2021 r. Oferty można składać do 17 lutego.

Aktualizacja, 27.01.2021 r.

Z uwagi na zbyt wysokie oferty przetarg został unieważniony.

Aktualizacja, 21.12.2020 r.

Ogłoszono postępowanie na realizację zadania w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Realizacja zadania ma nanstąpić w maju 2021 r. Oferty można składać do 23 grudnia.

Aktualizacja 06.11.2020 r.

W związku z brakiem zgody na zaplanowaną wycinkę drzew, zadanie będzie realizowane w trybie zaprojektuj i wybuduj. Wykonawca będzie musiał przeprojektować ścieżkę tak, by ominęła drzewostan do zachowania, a następnie wykonać prace budowlane.


Aktualizacja 31.01.2020 r.

Z uwagi na toczące się postępowanie sądowe w kwestii zasiedzenia części działek objętym projektem konieczne jest wydłużenie procesu opracowania dokumentacji projektowej. Projektant zakończy prace w lutym 2020 r.


Aktualizacja 21.10.2019 r.

Trwają prace przy opracowaniu dokumentacji projektowej dla zadania. Na podstawie podpisanej 10 lipca 2019 r. umowy projekt opracuje firma mg Invent Mariusz Gruchała z Gdańska, w terminie do grudnia 2019 r. Koszt sporządzenia dokumentacji wyniesie ponad 26 tysięcy złotych.