Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa miejsca wypoczynku dla rowerzystów w okolicy ul. Akwenowej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Unijne logotypy

 Budowa miejsca wypoczynku dla rowerzystów w okolicy ul. Akwenowej

Przygotowujemy się do realizacji budowy miejsca odpoczynku dla rowerzystów na Wyspie Sobieszewskiej, w pobliżu Wiślanej Trasy Rowerowej.

 Wzdłuż wału wiślanego powstała droga rowerowa. Nowa trasa rozpoczyna się  na skrzyżowaniu ul. Boguckiego z ul. Świbnieńską. Rowerzyści jadąc po koronie wału docierają do granic Gminy Miasta Gdańska, gdzie trasa łączy się ze ścieżką na terenie gminy Cedry Wielkie. Ponadto w okolicy Błotnika droga rowerowa będzie ma  swoje odgałęzienie w kierunku przystani. Trasa liczy 7 km.

W ramach inwestycji, która zostanie zrealizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj” powstaną dwie wiaty ze stołami i siedziskami, stojaki na rowery, punkt do palenia ogniska z ławami, a także samoobsługowy punkt do naprawy rowerów.

Mapa Sobieszewo Miejsce wypoczynku

 

SwibnienskaDrogaRowerowa 25 01 21 12

Aktualizacja, 23.03.2022 r.

Na realizację zadania zabezpieczono 500 tys. złotych. Wpłynęła jedna oferta:

1. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Niweleta” Adam Linko - 494 999,97 zł

Aktualizacja, 4.02.2022 r.

Ogłoszono ponownie przetarg na realizację zadania w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Otwarcie ofert zaplanowano 3 marca. Koniec prac przewidziano 38 tygodni od daty podpisania umowy.


Aktualizacja, 18.11.2021 r.

W przetargu na realizację prac nie wpłynęła żadna oferta. Postępowanie zostanie powtórzone.

Aktualizacja, 11.10.2021 r.

Ogłoszono nowy przetarg na realizację zadania w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Otwarcie ofert zaplanowano na 15 listopada. Realizacja ma potrwać 11 miesięcy od daty podpisania umowy.

Aktualizacja, 14.07.2021 r.

Wykonawca zadania odstąpił od realizacji zadania. Został on obciążony karami umownymi.

Aktualizacja, 17.03.2021 r.

Podpisano umowę na realizację zadania. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Niweleta" Adam Linko. Koszt inwestycji wyniesie niecałe 170 tys. złotych. Prace zakończą się w IV kwartale 2021 r.

Aktualizacja, 8.02.2021 r.

Oferty w przetargu na budowę miejsca odpoczynku poznaliśmy 8 lutego. Na realizację zadania zabezpieczono 180 tys. złotych. Wpłynęła jedna oferta, którą złożyło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Niweleta" Adam Linko w wysokości169 863 zł. Oferta jest obecnie analizowana.