Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przebudowa i modernizacja budynku przy ul. Floriańskiej [Program Rewitalizacji]

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

EFRR 

 

Zakończyliśmy przebudowę budynku przy ul. Floriańskiej 3 w Gdańsku.


Nowy Port zyskał nową przestrzeń na działania społeczne. Klub Aktywnego Mieszkańca to miejsce, gdzie prowadzone będą m.in. zajęcia wychowawcze, socjoterapia, punkt konsultacyjny, grupy wsparcia czy konsultacje dla rodziców.

Projekt uwzględnił m.in. przebudowę hali znajdującej się na terenie przy ul. Floriańskiej na wielofunkcyjną salę z możliwością podziału na mniejsze pomieszczenia, utworzenie aneksu kuchennego i poczekalni. Budynek zyskał także podłączenie do wewnętrznej instalacji sanitarnej, wodociągowej i centralne ogrzewanie. Wykonawca wymienił instalację elektryczną i oświetlenie. Ponadto budynek został docieplony. Przewidziano również wykonanie elewacji i nowego dachu.

Budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przewidziano także wyposażenie obiektu w sprzęt audiowizualny. Zamówienie dofinansowane było  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wykonawca: PBE ELBUD 
Czas realizacji: sierpień 2019-lipiec 2020 r. 
Koszt realizacji: ok. 1,5  mln zł

Widok po zakończeniu realizacji zadania:

flo3

Aktualizacja, 5.06.2020 r.

Trwa układanie posadzek i malowanie ścian. Ponadto trwa montaż systemu wentylacji. Wokół budynku trwają prace porządkowe.

Florianska 13

Aktualizacja, 17.04.2020 r.

Na terenie budowy zakończyły się prace związane z wykonaniem pokrycia dachowego i elewacji. Roboty koncentrują się na wykonaniu instalacji wewnętrz budynku, montażu okien i drzwi.

Florianska 04 20 15

Aktualizacja, 25.03.2020 r.

Na terenie budowy kontynuowane są prace związane z wykonaniem elewacji i pokrycia dachowego.

IMG 20200320 121215

Aktualizacja, 27.02.2020 r.

Obecnie na terenie budowy wykonywana jest elewacja. Na ukończeniu są prace związane z ułożeniem pokrycia dachowego. Ponadto zakończono wymianę okien. W środku budynku kontynuowane są roboty wyburzeniowe i murarskie.

Florianska 02 20 6

 

Aktualizacja, 22.01.2020 r.

Na terenie budowy wzmcniono konstrukcję ścian. Prace koncentrują się na wymianie pokrycia dachowego i rozbiórkach elementów wewnątrz budynku.

Florianska 01 20 11

 

Aktualizacja, 19.08.2019 r.

Umowę na realizację zadania wygrała firma P.B.E. ELBUD GDAŃSK S.A. Koszt inwestycji to niecałe 1,37 mln złotych. Prace potrwają  10 miesięcy.