Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przebudowa i modernizacja dróg i infrastruktury podziemnej ulic: Góreckiego, Strajku Dokerów i Wilków Morskich [Program Rewitalizacji]

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

EFRR 

Trwa przebudowa dróg i infrastruktury podziemnej ulic: Góreckiego, Strajku Dokerów i Wilków Morskich w Nowym Porcie.


Projekt zakłada przebudowę ulic Góreckiego o długości około 350 m (od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Oliwską), 200-metrowego odcinka ul. Strajku Dokerów (od skrzyżowania ul. Góreckiego do skrzyżowania z ul. Wilków Morskich) oraz fragmentu ulicy Wilków Morskich o długości 250 m (od skrzyżowania z ul. Oliwską do skrzyżowania z ul. Wolności).  W zakresie zadania znalazł się  remont nawierzchni jezdni na wspomnianych ulicach, przebudowę chodników i urządzenie miejsc postojowych. W dokumentacji ujęto  montaż miejskiego monitoringu i remont oświetlenia.

Zamówienie dofinansowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Termin realizacji: IV kwartał 2021 r.

Aktualizacja, 01.10.2021 r.

Na ul. Wilków Morskich rozebrano starą nawierzchnię. Na ulicy trwa przebudowa sieci podziemnych. Na ul. Góreckiego układana jest nowa nawierzchnia jezdni i chodników.

StrajkuDokerow 30 09 21 2 4

Aktualizacja, 15.09.2021 r.

Zmiany w organizacji ruchu w Nowym Porcie

W środę, 15 września rozpocznie się kolejny etap prac związanych z przebudową ulic w Nowym Porcie. Zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ul. Wilków Morskich od skrzyżowania z ul. Wolności do ul. Strajku Dokerów.

Na ul. Księdza Mariana Góreckiego zamknięty zostanie fragment od ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Strajku Dokerów. Prace prowadzone będą także na odcinku ul. Strajku Dokerów od skrzyżowania z ul. Wilków Morskich do polowy ulicy tj. do wysokości posesji nr 12. Ulica na tym odcinku zostanie wyłączona z ruchu. Dojścia piesze do posesji zostaną zapewnione.  

Taka organizacja ruchu utrzyma się do końca października. Za niedogodności związane z realizacją przepraszamy i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót.  

Nowy Port 10 09 21 OpenStreetMap

Aktualizacja, 02.09.2021 r.

Na terenie budowy kontynuowane są prace związane układaniem nawierzchni jezdni i chodników. Prace prowadzone są odcinku ulicy Wilków Morskich od ul. Na Zaspę do skrzyżowania z ul. Strajku Dokerów oraz w rejonie skrzyżowania Ks. Mariana Góreckiego z ul. Strajku Dokerów.

WilkowMorskich 02 09 21 5

Load More

Aktualizacja, 10.08.2021 r.

Na odcinku ul. Wilków Morskich ułożono nawierzchnię jezdni z kostki. Wykonano także chodniki. Prace drogowe koncentrują się na ul. Góreckiego, gdzie trwa przebudowa sieci podziemnych.

WilkowMorskich 06 08 21 3

Load More

Aktualizacja, 23.07.2021 r.

W związku z kolejnym etapem prac związanych z rewitalizacją ulic Nowego Portu, od wtorku 27 lipca zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie Ks. Mariana Góreckiego z ul. Strajku Dokerów.

Dojazd do ul. Strajku Dokerów możliwy będzie ul. Mylną i Wilków Morskich. Dojście piesze do posesji będzie zapewnione. Z uwagi na prowadzone prace wprowadzone zostaną również zmiany w kursowaniu linii tramwajowych. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do końca października.

Nowy Port 21 07 21 OpenStreetMap 002

 

 

 

Aktualizacja, 22.06.2021 r.

Na ul. Wilków układana jest kostka kamienna i przebudowywane są sieci podziemne na części ulicy. Prace ziemne kontynuowane są również na ul. Góreckiego.

wil1

Load More

Aktualizacja, 16.06.2021 r.

W czwartek, 17 czerwca w godzinach porannych planowane jest zamknięcie skrzyżowania ul. Wilków Morskich z ul. Na Zaspę. Objazd poprowadzony będzie ul. Rybołowców i ul. Wolności. Taka organizacja ruchu potrwa ok. 2 tygodnie.

mapa Wilkow Morskich czerwiec

Aktualizacja, 19.05.2021 r.

W środę, 26 maja w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Wilków Morskich i ul. Góreckiego. Od 24 maja otwarte zostanie skrzyżowanie ul. Na Zaspę z ul. Góreckiego. Zamknięte zostanie odcinek ul. Wilków Morskich od ul. Na Zaspę do ul. Strajku Dokerów. Ponadto zamknięty zostanie fragment ul. Góreckiego, od ul. Na Zaspę do wysokości posesji nr 47.  Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do końca maja. Dojście piesze do posesji będzie zapewnione.

Nowy Port mapa 1

Aktualizacja, 18.05.2021 r.

Układana jest kostka i krawężniki na ul. Góreckiego. Na fragmencie tej ulicy prowadzone są również roboty ziemne. Prace drogowe wykonywane są również na ul. Wilków Morskich.

wil5

Load More

Aktualizacja, 20.04.2021 r.

W środę, 21 kwietnia w godzinach porannych zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Na Zaspę i Wilków Morskich. Nadal nieprzejezdny będzie fragment ul. Wilków Morskich na odcinku od ul. Na Zaspę do ul. Oliwskiej. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do 7 maja.

Goreckiego Mapa

Aktualizacja, 31.03.2021 r.

Obecnie roboty drogowe prowadzone są na ul. Góreckiego i ul. Wilków Morskich. W obu lokalizacjach prowadzone są prace ziemne związane z wykonaniem fundamentów pod słupy oświetleniowe. W najbliższym czasie układane będą warstwy podbudowy nawierzchni.

gor2Aktualizacja 12.03.2021 r.

Prace prowadzone są na ul. Wilków Morskich i ul. Góreckiego. Dotychczas zerwano starą nawierzchnię obu ulic. W najbliższym czasie w obu lokalizacjach prowadzone będą prace ziemne.

wil2

Aktualizacja, 17.02.2021 r.

W czwartek, 18 lutego planowane jest wprowadzenie zmian na ulicy Wilków Morskich i Księdza Mariana Góreckiego, na odcinku od skrzyżowania ul. Oliwskiej do wysokości skrzyżowania z ulicą Na Zaspę.

Zaczyna się pierwszy etap prac związanych z rewitalizacją ulic Nowego Portu. Prace rozpoczną się od budowy sieci na ulicy Wilków Morskich i Księdza Mariana Góreckiego i prowadzone będą od skrzyżowania ul. Oliwskiej do wysokości skrzyżowania z ulicą Na Zaspę. Prace prowadzone będą przy całkowitym zamknięciu odcinków jezdni oraz częściowym wyłączeniu chodników. W trakcie prowadzonych robót dojścia do budynków mieszkalnych zostaną zapewnione. Z uwagi na warunki pogodowe termin rozpoczęcia robót może ulec przesunięciu.   

Rewitalizacja ulic Nowego Portu rozpocznie się od strony ul. Oliwskiej, modernizowane jezdnie zamykane będą odcinkami i w miarę postępu robót wyłączane z ruchu będą kolejne fragmenty ulic w kierunku ul. Wolności.

 

Wilkow Morskich 03 02 21 szablon OpenStreetMap1

 

Aktualizacja, 13.11.2020 r.

Umowa na realizację inwestycji została podpisana 9 listopada z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg S.A. Koszt przebudowy trzech ulic wyniesie około 8,6 mln złotych. Obecnie Wykonawca prac w Nowym Porcie kontraktuje zamówienia na materiały i opracowuje projekt zamiennej organizacji ruchu. Prace ruszą w najbliższym czasie. Planowane zakończenie robót określono na koniec listopada 2021, jednak ze względu na pandemię, termin może ulec przesunięciu.

Aktualizacja, 31.08.2020 r.

W poniedziałek, 31 sierpnia poznaliśmy oferty w przetargu na realizację zadania. Na ten cel zabezpieczono 5 010 313,00 zł.
Wpłynęło 7 ofert:

  1. STRABAG Sp. z o.o. - 9 122 951,38 zł
  2. TRAKT Sp.z.o.o Sp k. - 8 694 605,90 zł

  3. B&W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska - 9 448 049,20 zł
  4. WODKAN- GRZENKOWICZ Sp. z o.o. - 9 000 000,00 zł

  5. EUROVIA POLSKA S.A. - 8 933 663,01 zł

  6. PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG S.A. - 8 598 865,63 zł

  7. „PRASBET” sp. z o.o. sp.k.  - 8 770 000,00 zł

Oferty są obecnie analizowane.

Aktualizacja, 22.07.2020 r.

Z uwagi na zbyt wysokie oferty, poprzedni przetarg został unieważniony. 22 lipca ogłoszono kolejny przetarg. Otwarcie ofert zaplanowano na koniec sierpnia. Realizacja inwestycji potrwa 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

Aktualizacja, 16.06.2020 r.

16 czerwca poznaliśmy oferty w przetargu na realizację zadania. Wpłynęło 6 ofert, z których najniższa opiewa na ponad 8,8 mln złotych. Na realizację zadania zabezpieczono ponad 5,6 mln złotych. Oferty są obecnie analizowane.

Aktualizacja, 16.04.2020 r.

Przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na realizację przebudowy trzech ulic.

Do czerwca 2021 r. przebudowane zostaną także trzy ulice w Nowym Porcie. Przetarg  uwzględni przebudowę ulic Góreckiego o długości około 350 m (od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Oliwską), 200-metrowego odcinka ul. Strajku Dokerów (od skrzyżowania ul. Góreckiego do skrzyżowania z ul. Wilków Morskich) oraz fragmentu ulicy Wilków Morskich o długości 250 m (od skrzyżowania z ul. Oliwską do skrzyżowania z ul. Wolności). Na tych ulicach także zostanie wymieniona nawierzchnia z wykorzystaniem historycznej kostki kamiennej, pojawią się stylizowane latarnie uliczne i ławki. W ramach inwestycji zostaną przebudowane również sieci podziemne: kanalizacja deszczowa, sieć ciepłownicza, wodociągowa, sanitarna i gazowa. Oferty w przetargu poznamy pod koniec maja.