Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Wydarzenia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Rusza kolejna ważna inwestycja drogowa w Gdańsku - ogłoszony został przetarg na rozbudowę ul. Budowlanych.  Będzie ona realizowana na odcinku od przystanku PKM do skrzyżowania z ul. Nowatorów. Prace mają potrwać około 13 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.

W przyszłym tygodniu  planowane jest ogłoszenie przetargu na opracowanie wariantowej koncepcji dla buspasa na ul. Spacerowej. Prace projektowe mają potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

W najbliższych dniach planowane jest ogłoszenie przetargu na remont odcinka al. Grunwaldzkiej, od ul. Kołobrzeskiej do wysokości skrzyżowania z ul. Derdowskiego. Prace będą prowadzone na jezdni w kierunku Sopotu.

Z okazji Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia pracownicy DRMG posadzili 24 choinki w pobliżu placu zabaw i wybiegu dla psów przy ul. Szklana Huta. Choinki pochodziły ze świątecznej akcji w siedzibie DRMG. Teraz będą cieszyły oko mieszkańców Gdańska.

Ulica Kielnieńska przejdzie metamorfozę, na tę informację czeka wielu mieszkańców dzielnicy Osowa. Ponadto powstanie ul. Nowa Koziorożca, która będzie miała charakter zielonego bulwaru. Właśnie wszczęto procedury przetargowe.

Ważne zmiany w sercu miasta, przejście naziemne przy Bramie Wyżynnej  zostało  udostępnione pieszym. Wkrótce również oddana do użytku zostanie droga rowerowa między Huciskiem a Targiem Siennym.