Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przebudowa ulicy Przędzalniczej zakończona

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Jeszcze w październiku zakończyły się prace na ul. Przędzalniczej. Ulica zyskała nową nawierzchnię i chodniki, a tym samym odzyskała dawny charakter i klimat.

Przebudowa ul. Przędzalniczej - niewielkiej, bo liczącej zaledwie ok. 70 m uliczki między ulicami św. Ducha i Szeroką rozpoczęła się w październiku 2019 roku. Prace zostały wstrzymane w styczniu na wniosek wojewódzkiego konserwatora zabytków, który zanegował projekt inwestycji. Po trwających niemal pół roku uzgodnieniach, strony doszły do porozumienia.

Dokumentacja, na podstawie której realizowane były prace, zakładała, że chodniki i jezdnia tej ulicy znajdować się będą na tej samej wysokości, tak jak np. na ul. Św. Ducha. Konserwator Zabytków natomiast wnioskował o zachowanie historycznego przekroju ulicy tj. z wyraźnym podziałem wysokości pomiędzy jezdnią, a chodnikiem. Po wprowadzeniu wnioskowanych przez konserwatora zmian mogliśmy wznowić prace – wyjaśnia Włodzimierz Bartosiewicz  szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, która nadzorowała inwestycję.

Przebudowa ulicy obejmowała wykonanie nowej konstrukcji jezdni z wykorzystaniem istniejącej kostki kamiennej, wymianę krawężników i oporników na kamienne, remont chodników, wykonanie naświetli i regulację lamp. W ramach prac wyremontowano i uzupełniono również odwodnienie ulicy. 

Przebudowa ul. Przędzalniczej rozpoczęła się w październiku 2019 roku, wykonawcą robót była firma SAFERAOAD KABEX sp. z o.o, a koszt prac wyniósł ok. 780 tys. zł.  Inwestycja prowadzona była w ramach programu Rewaloryzacji ulic Głównego Miasta, w ramach którego  trwa modernizacja ul. Elżbietańskiej. Prace na ul. Elżbietańskiej powinny zakończyć się w grudniu br.

 

Widok przed realizacją zadania:

Przedzalnicza

Widok po zakończeniu realizacji zadania

Przedzalnicza 11 20 2