Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Basen w SP 42 już otwarty

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Niecały rok trwał generalny remont basenu przy SP 42 przy ul. Czajkowskiego. Już od poniedziałku, 20 września można korzystać z pływalni. Koszt modernizacji to 7,2 mln zł. Równolegle kończy się termomodernizacja budynku szkoły.

Basen ma 25 metrów długości. Cała powierzchnia użytkowa budynku to ponad 1,8 tys. metrów kw. W zakresie inwestycji znalazło się wykonanie wewnętrznej instalacji teletechnicznej, instalacja monitoringu i nagłośnienia. Wyremontowany został także węzeł ciepła i elektryka oraz instalacja wodno-kanalizacyjna.

Kończą się też prace termomodernizacyjne szkoły. Budynek jest docieplony, wymienione zostały okna i drzwi. Ponadto przebudowywane jest także wejście do szkoły wraz ze schodami i balustradami. Jest również montowana instalacja ciepłownicza. Szkoła zyska również nowe oświetlenie zewnętrzne. Termomodernizacja zakończy się w IV kwartał 2021 r. Łączna wartość umowy na ponad 17,1 mln złotych.

Termomodernizacja jest częścią programu kompleksowej termomodernizacji placówek oświatowych w Gdańsku, który zyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej. Natomiast basen wyremontowany był w ramach programu modernizacji basenów, z tego projektu gruntownie remontowane są również baseny w SP nr 2 ul. Marusarzówny 10 i Zespole Szkół Kreowania Wizerunku przy ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

BasenCzajkowskiego 21 09 21 4