Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - 2020 - Program modernizacji chodników w Gdańsku - edycja 2020

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

3 milionów złotych wydano w 2020 roku w Gdańsku na remonty chodników. 12 ulic już zostało wyremontowanych, na dwóch kolejnych trwają prace.

W 2020 roku kontynuowano miejski program Modernizacji i budowy chodników na terenie Gdańska.  W zeszłorocznej edycji  zmodernizowano lub rozpoczęto prace w 14 lokalizacjach za łączną kwotę ok. 13  mln złotych. Długości zmodernizowanych chodników wynosi ok. 5 km.

W ramach ubiegłorocznej edycji programu prace prowadzone były w 14 lokalizacjach. Nowe chodniki zyskali mieszkańcy m.in. dzielnicy Osowa, gdzie zmodernizowano chodniki na ul. Barniewickiej, Hestii, Westy czy Asesora. Na liście ulic, które zyskały nowe ciągi piesze i nową nawierzchnię jezdni  znalazły się także m.in. ul. Uranowa, Zaroślak, Reymonta czy Karłowicza. Ponadto trwają jeszcze prace na ul. Ujeścisko. Pod koniec 2020 roku podpisano również umowę na modernizację chodników i jezdni na ul. Równej, na odcinku od przejazdu kolejowego do ul. Sandomierskiej. Te prace zakończą się w połowie 2021 r.

Program będzie kontynuowany w 2021 r. i obejmie prace m.in. na ul. Przy Torze, Żeleńskiego, Chodkiewicza, Kolonia Studentów, Nad Jarem. W budżecie miasta na realizację programu zabezpieczono 16 mln zł.  Ulice do programu wybierane są na podstawie liczby mieszkańców, dostępu do placówek publicznych, interwencji mieszkańców. W Gdańsku program chodnikowy jest realizowany od 2014 roku. W 2017 roku w Gdańsku wyremontowano chodniki o łącznej długości 10 km, rok później było to już 13,5 km. W 2018 wyremontowano ok. 6,1 km chodników i jezdni, a w 2019 r. ok. 12 km.