Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa przedszkola przy ul Człuchowskiej.

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W 2012 roku Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska w ramach programu budowy przedszkoli modułowych w dzielnicach rozwojowych miasta, zbudowała przedszkole na osiedlu Ujeścisko, w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Człuchowskiej.

Jest to drugie przedszkole po przedszkolu przy ul. Nieborowskiej zrealizowane wg tego samego projektu. Na powierzchni 850 m2 wybudowano 5-oddziałowe przedszkole dla 125 dzieci, plac zabaw i parking. Budynek jest jednokondygnacyjny, bez barier architektonicznych zrealizowany w technologii mieszanej (moduły konstrukcyjne prefabrykowane, ściany uzupełniające tradycyjne, dach w technologii drewnianej).
Każdy oddział złożony jest z sali zajęć o pow. ok. 70 m2 , przyległego do niej sanitariatu oraz szatni (dla jednego z oddziałów szatnia będzie znajdować się w strefie wejścia). Sale do zajęć mają wydzielone strefy: do zabawy, do spożywania posiłków, spania z osobnymi pomieszczeniami na pomoce dydaktyczne, leżaki. 
W budynku znajduje się również: :
-węzeł administracyjno-dydaktyczny ( pokoje personelu, logopedy, pedagoga) 
-węzeł żywieniowy dla posiłków w formie cateringu.
Pomieszczenia wyposażone zostały w wentylację mechaniczną. Teren został ogrodzony z wjazdem od strony ul. Człuchowskiej, z 15 miejscami parkingowymi na działce przedszkolnej. Plac zabaw wyposażono w urządzenia zabawowe odpowiednie do wieku dzieci.

Wykonawca: Usługi Drogowo-Budowlane i Kanalizacyjne ARKA BUD Artur Teclaf Robakowo 56, 84-242 Luzino 

Czas realizacji : 24.02 - 30.08. 2012 r

Koszt: 2790764,zł