Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zagospodarowanie przestrzeni publicznej Rynku Oruńskiego [Program Rewitalizacji]

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

RPO EFRR

Podpisaliśmy umowę  opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: Zagospodarowanie przestrzeni publicznej Rynku Oruńskiego w ramach Programu Rewitalizacji.

Zadanie będzie polegało na wykonaniu dokumentacji projektowej na kompleksowe zagospodarowanie lokalnej przestrzeni publicznej obejmującej obszar Rynku Oruńskiego wraz z przyległymi skwerami, układem drogowym i infrastrukturą techniczną, zlokalizowany pomiędzy ul. Trakt Św. Wojciecha a zabudową wzdłuż ul. Gościnnej do ul. Dworcowej. Powierzchnia terenu objętego opracowaniem wynosi ok. 1,63 ha.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: Zagospodarowanie przestrzeni publicznej Rynku Oruńskiego w ramach projektu Rewitalizacja Oruni w Gdańsku na podstawie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej, stanowiącej wybraną pracę konkursową wraz z zaleceniami pokonkursowymi.

Termin opracowania dokumentacji: październik 2022 r.

Widok przed rozpoczęciem zadania:

rynek

Aktualizacja, 21.10.2021 r.

Umowę na opracowanie dokumentacji projektowej podpisano z biurem PALMETT Sp. z o.o. Prace zakończą się w październiku 2022 r. Koszt opracowania to około 668 tys. złotych.

Aktualizacja, 9.07.2021 r.

9 lipca poznaliśmy oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej. Na ten cel zabezpieczono w budżecie 271 tys. złotych. Wpłynęły dwie oferty, które są obecnie analizowane:

  1. Studium Sp. Z o.o. sp.k., - 375 150,00 zł
  2. PALMETT Sp. z o.o. - 667 526,91 zł

Aktualizacja, 1.06.2021 r.

Ogłosiliśmy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Prace nad opracowaniem mają potrwać 12 miesięcy. Otwarcie ofert zaplanowano na 6 lipca.

Aktualizacja, 11.01.2021 r.

W wyznaczonym terminie nie złożono żadnej oferty. Przetarg zostanie unieważniony.

Aktualizacja, 7.12.2020 r.

Ogłosiliśmy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Otwarcie ofert planowane jest w pierwszej połowie stycznia 2021 r. Projekt ma powstać w 12 miesięcy od daty podpisania umowy.