Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Budowa szkoły przy ul. Morenowe Wzgórze

Przy ul. Morenowe Wzgórze powstanie nowa szkoła podstawowa. Budynek  dla około 700 uczniów , sala gimnastyczna, boisko, dojście do obiektu od stron  dwóch dzielnic  to najważniejsze elementy przetargu, jaki zostanie ogłoszony dzisiaj. Otwarcie placówki, jeśli nic nie zakłóci harmonogramu prac, planowane jest na wrzesień 2025 r.

W dzielnicach  Piecki Migowo, Jasień i Ujeścisko - Łostowice   z każdym rokiem przybywa w okolicy mieszkańców, szczególnie rodzin z dziećmi. Dlatego też podjęto decyzję o budowie nowej szkoły podstawowej, która powstanie przy ul. Morenowe Wzgórze.  Placówka przeznaczona będzie dla ok. 675 uczniów.  W szkole uczyć się będą dzieci w klasach  0-8. Łącznie przewidziano 27 oddziałów  szkolnych po 25 uczniów.

Przetarg na budowę nowej szkoły

eśli procedura przetargowa odbędzie się  bez zakłóceń, budowa może rozpocząć się II kwartale tego roku i potrwać  do sierpnia 2025 r. Otwarcie szkoły planowane jest we wrześniu przyszłego roku.

Budynek szkoły składać  się będzie  z trzech brył o zróżnicowanej wysokości (od 1 do 3 kondygnacji), w tym parterowej sali gimnastycznej.  W centralnej części obiektu zaprojektowano wewnętrzne patio. Oprócz samego budynku przewidziano również budowę  m.in. boiska wielofunkcyjnego  i bieżni na 60 m,. Ponadto powstanie plac zabaw dla dzieci, ścieżki, a także zagospodarowane zostaną  tereny zielone. Aby zapewnić właściwe odwodnienie, na terenie szkoły wykonany zostanie także zbiornik retencyjny.

Co istotne, w ramach zamówienia  przewidziano również budowę dojścia do szkoły. Od strony ul. Morenowe Wzgórze poprowadzony będzie chodnik i schody, natomiast  od ul. Kraśnięta przewidziano wykonanie chodnika i drogi rowerowej.  Zadania są tak skoordynowane, by infrastruktura drogowa była gotowa nas czas zakończenia budowy szkoły. 

 430040167 944642214115950 9130409613685573612 n