Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Remont i przebudowa budynku MOPR przy ul. Leczkowa

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Remont i przebudowa budynku MOPR przy ul. Leczkowa

Zakończyła się realizacja zadania związanego z remontem i przebudową budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku przy ul. Leczkowa.

Zakres zamówienia obejmował 3 części:

  • 1) Budowa drogi pożarowej, parkingu, kanalizacji deszczowej, przebudowa schodów terenowych oraz izolacja piwnic z remontem  obejmujące swoim zakresem dokończenie częściowo zrealizowanej w minionych latach drogi pożarowej, zapewnienie niezbędnej ilości miejsc parkingowych dla klientów MOPR, dostępności do posesji dla osób niepełnosprawnych od strony ul. Hallera, oraz właściwego odwodnienia terenu z zabezpieczeniem przeciwwilgociowym kondygnacji piwnic budynku MOPR oraz uporządkowanie terenu;
  • 2) Remont pomieszczeń III p. wraz z remontem dachu obejmujące swoim zakresem przeprowadzenie remontu dachu oraz pomieszczeń biurowych III piętra (poddasza) dla poprawy stanu technicznego budynku oraz zapewnienia odpowiednich warunków pracy pracownikom MOPR;
  • 3) Remont pomieszczeń parteru, I i II piętra zwalnianych przez Pogotowie Opiekuńcze obejmujące swoim zakresem remont pomieszczeń na parterze, I piętrze i II piętrze w części północnej budynku, w pomieszczeniach obecnie zajmowanych przez pogotowie opiekuńcze

Wykonawca: Labar sp. z o.o.
Termin realizacji: kwiecień 2020 - listopad 2021
Koszt inwestycji: ok. 6 mln złotych

Zdjęcie przed rozpoczęciem realizacji zadania:

MopsLeczkowa 10 19 3

 

Widok po zakończeniu realizacji zadania:

 MOPSLeczkowa 12 01 22 26

 

Aktualizacja, 10.11.2021 r.

Prace koncentrują się wewnątrz obiektu. Trwają roboty malarskie i instalacyjne. W części pomieszczeń montowane są grzejniki. Trwa układanie wykładzin.

MopsLeczkowa 09 11 21 10

Load More

Aktualizacja, 06.09.2021 r.

Prace wewnątrz obiektu są kontynuowane, w poszczególnych pomieszczeniach trwają roboty instalacyjne, układane są posadzki, prowadzone również prace malarskie.

MOPSLeczkowa 06 09 21 18

Load More

Aktualizacja, 4.08.2021 r.

Prace koncentrują się wewnątrz obiektu, gdzie trwają roboty instalacyjne, układane są posadzki, montowane są framugi drzwiowe i drzwi wewnętrzne. W części pomieszczeń prowadzone są prace malarskie.

MPOSLeczkowa 02 08 21 1

Load More

Aktualizacja, 22.06.2021 r.

Podpisano aneks wydłużający roboty do listopada 2021 r.

Aktualizacja, 21.05.2021 r.

Wybudowano podjazd dla wózków i schody zewnętrzne. Ponadto trwają prace wewnątrz obiektu. Przebudowywane są sanitariaty, w pomieszczeniach prowadzone są prace malarskie.

lecz 1

Load More

Aktualizacja, 2.04.2021 r.

Prace koncentrują wewnątrz budynku. Trwają tam prace instalacyjne. W części pomieszczeń trwają roboty malarskie.

lecz

Load More

Aktualizacja, 2.03.2021 r.

Prace obecnie koncentrują się wewnątrz budynku. Układane są nowe posadzki, montowane są nowe okna i drzwi wewnętrzne. W części pomieszczeń powstają nowe ścianki działowe.

lecz

Load More

Aktualizacja, 17.12.2020 r.

Wykonano m.in.  drogę przeciwpożarową, parking, chodniki i schody zewnętrzne. Ponadto wykonano oświetlenie. Zakończyły się także prace przy dociepleniu dachu i wykonaniu nowego poszycia. Po opuszczeniu budynku przez pracowników, rozpocznie się remont pomieszczeń wewnątrz obiektu.

lecz

Load More

Aktualizacja, 27.10.2020 r.

Trwa budowa schodów zewnętrznych, montaż barierek i układanie nawierzchni parkingów. Na zewnątrz budynku pozostała do wykonania ścieżka do schodów i budowa oświetlenia. Wykonano pokrycie dachu z częściowym dociepleniem poddasza oraz kominy. Wymieniono okna na poddaszu. Ponadto trwa przebudowa pomieszczeń w piwnicy, gdzie wykono już izolację.

 

lecz4

Load More

Aktualizacja, 9.09.2020 r.

Kontynuowane są prace związane z ułożeniem nowego pokrycia dachowego. Ponadto trwa budowa drogi pożarowej i miejsc postojowych.

lecz1

Load More

Aktualizacja, 6.08.2020 r.

Na terenie budowy trwa wymiana pokrycia dachowego. Trwają prace przy wykonywaniu elewacji. Ponadto budowane są miejsca postojowe przed obiektem.

mop4

Load More

Aktualizacja, 24.07.2020 r.

Na ukończeniu są prace związane z wykonaniem kanalizcji deszczowej. Wykonywana jest opaska wokół budynku. Wymieniane jest pokrycie dachowe.

mops3

Load More

Aktualizacja, 29.06.2020 r.

Na terenie budowy rozpoczęto budowę kanalizacji deszczowej. Ponadto trwa rozbiórka dachu, który zostanie przebudowany.Wykonawca rozpoczął także przebudowę pomieszczeń wewnątrz obiektu.

DJI 0893

Load More

Aktualizacja, 4.06.2020 r.

Wykonawca przystąpił do przebudowy budynku. Wokół fundamentów powstał wykop, dzięki czemu możliwe jest zabezpieczenie fundamentów i pokrycie ich specjalną strukturą. W najbliższym czasie rozpoczną się prace izolacyjne.

DJI 0650

 Aktualizacja, 5.05.2020 r.

Podpisano umowę na realizację zadania. Wykonawcą jest firma Labar. Koszt inwestycji to ponad 6 mln złotych. Prace zakończą się w kwietniu 2021 r.

Aktualizacja, 27.02.2020 r.

27 lutego poznaliśmy oferty w przetargu na realizację zadania. Wpłynęły trzy oferty, najniższa z nich opiewa na 6 025 770,00 zł. Miasto zabezpieczyło na  zadanie 7 mln złotych. Oferty są obecnie analizowane pod względem formalno-prawnym.