Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przebudowa budynku Gdańskiego Zespołu Żłobków - Żłobek nr 7 przy ul. Pocztowej w Gdańsku.

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła realizację zadania polegającego na przebudowie, nadbudowie i adaptacji pomieszczeń w budynku Żłobka nr 7 przy ul. Pocztowej w Gdańsku.

Obiekt mieszczący się w samym centrum Gdańskiej starówki, składa się z budynku głównego oraz przybudówki, która w ramach realizacji zadania została nadbudowana. Placówka przeznaczona jest do opieki nad dziećmi w wieku od 6 miesięcy – do 3 lat. Zakres projekt uobejmował nadbudowę parterowej przybudówki oraz przebudowę istniejących pomieszczeń parteru i piętra głównego budynku, w celu utworzenia dodatkowych 30 miejsc opieki nad dziećmi powyżej 1 roku życia, w tym również dzieci niepełnosprawnych bądź wymagających szczególnej opieki. Do realizacji projektu placówka uzyskała dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Resortowego programu rozwoju Instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch 2013”, którego głównym założeniem jest realizacja polityki prorodzinnej odnoszącej się do wsparcia rodziny w działaniach opiekuńczych nad małymi dziećmi.Szczegółowy zakres realizacji obejmował: 

• roboty rozbiórkowe; 
• roboty budowlano-montażowe; 
• przebudowę węzła cieplnego; 
• wymianę instalacji sanitarnych i elektrycznych; 
• wymianę istniejącego kabla zasilającego; 
• instalacje teletechniczne i alarmowe oraz system oddymiania grawitacyjnego ;
• dostawę i montaż windy osobowej dostosowanej dla osób niepełnosprawnych oraz towarowego dźwigu kuchennego; 
• wyposażenie sal dziecięcych oraz kuchni i zaplecza; 
• odtworzenie elementów środowiska.

Wykonawca: Tym-Bud Waldemar Tymoszewski z Pruszcza Gdańskiego
Czas realizacji: 02.08.2013 r. podpisanie umowy.
12.08.2013 r. rozpoczęcie robót.
29.11.2013 r. zakończenie robót.

Koszt umowy: 2 557 694,10 zł brutto w tym:
Dofinansowanie w ramach programu „MALUCH 2013” - 1 020 000,00zł brutto

Widok przed realizacją

5zlobek7

Widok po realizacja zadania

HDR 0001 2 3 6 1