Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Utrudnienia na fragmencie al. Grunwaldzkiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W poniedziałek, 1 marca w godzinach 9.00 - 14.00 zawężona zostanie jezdnia na al. Grunwaldzkiej. Utrudnienia będą występowały na skrajnym prawym pasie w kierunku Sopotu, na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Dickmana.

Od 1 marca na wspomnianym odcinku zawężony zostanie również chodnik. Utrudnienia w ruchu pieszym utrzymają się przez około miesiąc. Dojście do posesji będzie zapewnione. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu może ulec przesunięciu.

Zmiany w organizacji ruchu wynikają z rozpoczynającej się budowy infrastruktury rowerowej na al. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Bitwy Oliwskiej. Wykonawcą zadania jest firma MTM S.A. Koszt prac wyniesie około 1,1 mln złotych. Realizacja inwestycji zakończy się latem 2021 r.

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach projektu „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitarnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”.

Zmiany w kursowaniu linii  122: przystanek „Opacka” 03 nieczynny

Od poniedziałku 01.03.2021 r. nieczynny będzie przystanek „Opacka” (n/ż) 03 w kierunku Sopotu. Z uwagi na zakres prac nie ma możliwości wyznaczenia lokalizacji zastępczej. Prosimy o skorzystanie z najbliższego przystanku - "Górskiego" 01. Odjazdy z pozostałych  przystanków na trasie – bez zmian. W przypadku niesprzyjającej pogody termin zawieszenia funkcjonowania przystanku może zostać zmieniony. Przystanek "Opacka" 03 ponownie będzie czynny prawdopodobnie w czerwcu 2021 r.

MAPA al Grunwaldzka