Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Ulica Cedrowa

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

8 czerwca 2010 r.  Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg nieograniczony na budowę ulicy Cedrowej łączącej ul. Kartuską z ul. Warszawską. Zadanie było finansowane przez Gminę Miasta Gdańska oraz Gdańską Infrastrukturą Wodno-Kanalizacyjną sp. z o.o.

 


Przed rozpoczęciem realizacji była to droga gruntowa wykorzystywana przez kierowców jako skrót na ominięcie korków na ul. Łostowickiej oraz przez działkowców położonego przy ulicy Ogrodu Działkowego ODNOWA.

W efektcie rzeczowym powstała 840 –metrowa ulica o asfaltowej nawierzchni z jednostronnym chodnikiem, z sieciami wod-kan i kanalizacją deszczową i z oświetleniem na całej długości. Planowane terminy realizacji to rozpoczęcie w sierpniu 2010 i zakończenie w czerwcu 2011. 

Nowa ulica ułatwiła dojazd do cmentarza Łostowice. Powstały również zatoki autobusowe.  Zaprojektowano również parking na 300 miejsc przy cmentarzu, którego budowa zostanie zrealizowana w terminie późniejszym.


Aktualizacja 14.07.2011 r.
W dniu 14.07.2011 roku  nastąpiło odebranie zrealizowanego zadania w obecności przedstawicieli DRMG, Wykonawcy oraz ZDiZ.


Aktualizacja 23.07.2010 r.
Umowa na realizację zamówienia z firmą SKANSKA S.A. została podpisana.

Aktualizacja 9.07.2010 r.
Dnia 8.07.2010 r. została wybrana najkorzystniejsza oferta złożona przez firmę: 

SKANSKA S. A.
ul. Gen. Józefa Zajączka,
01-518 Warszawa.


Aktualizacja 6.07.2010 r.
Komisja przetargowa w dniu 6.07.2010 r. dokonała otwarcia pięciu złożonych ofert i przystąpiła do oceny spełniania przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia oraz do badania i oceny ofert.